Ze života emailu

Něco k pláči i k úsměvu

31. ledna 2017 v 10:14 | Máří Kosáček

Dnes my přišlo a já se musím podělit

22. října 2016 v 20:18 | Máří Kosáček

Ahoj, posílám ti, ať se pobavíš.
Dnešní omladina vůbec nechápe o čem je řeč.
Ahoj kamarádi, doufám, že to po kamarádovi s krátkým zobakem
vyluštíte.
Ale jste všichni šikovní Moraváci, nebo i někteří Češi, takže to máme k těm severomoravským chacharům blízko.

Klepač:
Je to, co mě cele ráno bavilo. Pamatujete ještě, jak na každem sidlišťu býly klepače?
To bylo, užasne zařizeni, na kerem se dalo blbnut cele dni.
Klepač byl našim fejsbučkem aji mobilem dohromady. Jak bylo cosik třeba komunykovat, šlo se na klepač. Kdo by tenkrat tušil, že za čtvrt stoleti budu mět problem najit nejen klepač, ale dokonce aji jeho fotku! Kdo by to tušil, že barva na tych nadhernych kladinach obsahovala polychromovane bifenyly či jakesik jiné sajrajty… No a co? Koho zajimaly take cypoviny? Však aji moja dřevěna postylka, ve ktere sem jako maly synek v době ruske okupace chrapal, byla natřena barvu, kera obsahovala olovo. A jak se to fajně lizalo! Proto možna mam železne zdravi. Muj tata s mamu neměli žadne bezpečnostni šraky, abych nevypadnul z postylky a nejebnul se do hlavy. Tuž, možna sem se jebnul. Každopadně sem neměl žadnu flašku na pití, kera by byla zajištěna proti temu, aby sem se nezalknul, nebo aby sem nepokypal drahu plovuci dlažku.
Ani na oknach a na sporaku nebyly žadne specijalni pojistky, aby sem nevypadnul z okna, nebo aby sem se nešel dobrovolně upect do truby. Na cypoviny nebyl čas, bo bylo třeba vyvařit posrane plinky. Koho by dneska napadlo vrazit použite pampersky do tatramatky nebo do hrnca na sporaku?
Když sem sednul na mojeho prvniho Pijonyra, neměl sem blembak na hlavě, kery dneska musi nosit povinně každy mameluk do 15 roku, a brzy bude určitě povinně nosit každy až do domova duchodcu.
Když sem poprve zavodil na kolobce, šprajclo se mi předni kolo a rozbil sem si držku. Přesto muj tata s mamu nežalovali s pomoci právnické kanceláře učitelku. Zdupane sem dostal ja sam. Když sem byl na zahradě, chlastal sem vodu z hadice. A když zme byli s partyju u splavu na Opavici, chlastali zme vodu přimo z koryta a dupu utiral lopuchama s kopřivu. Ale či by mě napadlo, že se najdu taci mamlasi, keři si budu kupovat obyčejnu vodu schovanu do plastycke flašky plne optymineralu? Či by mě napadlo, že děcka fčil nemožu z baraku bez pitička schovaneho v sofistykovanym zařizeni, kere brani vytečeni obsahu a potřisněni gaťat?
Když zme šli ze synkama kopat bunkr k lesiku, měl sem v kapse chleba z maslem a zapijel sem to taku žlutu sodovku. Kamoš měl k temu navic zelenu papriku a červenu slazenu sodovku! Chlastali zme sodovky plne cukru, a přesto si nepamatuju, že by kdokoliv z nas byl tlusty. Navic sem ja cucal tu jeho červenu a on zas pruboval moju žlutu. Chleba při kopani bunkra překažal, tuž odpočival na boku v blatě a zežrany byl až pak. Aji s blatem. Myslite si, že mi z teho bylo blbě? Nikdy!
Ani opary zme nedostali. A to zme si gzichty nepotirali preventyvně jelenim lujem a podobnýma cyparnama. Žižaly zme taku malu rybyčku řezali na poloviny, bo nam ve škole řikali, že žižala je užitečny tvor a že když se rozpuli, tak doroste! Škoda, že nam neřekli, že doroste jen ta jedna polovina. Dom zme chodili včas, ani nevim, jak zme to zvladli. Kolemjduci vždycky oznamili spravny čas. Žadne mobily nebyly, takže co se dohodlo na klepaču, to muselo platit.
Kdo se připozdil při hrani sofistykovanych her (třeba hazani
nožem od frňaka tak, aby se zapichnul do země), byl ztraceny. Nebyl žadny fejsbuček, počitače, internet.
V televizi byly dva kanaly a v tych tekla enem žumpa.
Když kamoš přitahnul do lesika kytaru a začal hrat Hotel Kalyfornyja, byl pan buch. Okamžitě na něm viselo deset bab. Tuž, bylo nam patnact. Našli zme kamoše venku aji bez mobila. Byli v lesiku, v bunkru, nebo na hřišťu.
Padali zme do potoka, padali zme ze stromu, z klepača, lamali si
hnaty, robili zme si modřiny, sypali zme si pisek do vlasu aji do oči. Byl to naš problem. Kdo si doma stěžoval, dostal ještě přidane. Mliko se pilo od kravy, kobzole se kradly jezeďakum a pekly a žraly se zelene, šťovik chutnal dokonale a třešně zme kradli susedovi anebo v aleji. Kdo se prozradil a spadnul ze stroma, ten s nama přiště nešel, bo kdo by tež lazil s mamlasem?
Na koleje zme valili hřebiky a padesatihaliřove mince. Zůstávaly z nich fajne placky. Přes řeku zme lozili po teplovodnich rurach tak dluho, až tam jakysik cyp namontoval ty špičate zabrany. Škoda, možna byzme vymysleli aji prvni bandži džamping. Okolo byl komunystycky socializmus, a přesto zme byli svobodni. Žadne hlupe předpisy nas nesvazovaly. Bylo nam jedno, jake zakřiveni maju banany, bo stejně byly akorat parkrat za rok - v době, kdy opravdu dozravaly. Gulaš a koprovka byly nejlepši ze včerejška. Z buřtu při opekani vykapaval poctivy praseči tuk a přestože zme to žrali černe připalene, bylo nam fajně a neměli zme pocit, že žereme polyvinylchloridovy bazmek.
Tak si řikam, jak je kurva možne, že vlastně ještě žiju.
Jak zme to mohli bez předpisu EuroSajuzu přežit?

Tohle mne dostalo, pěkný ceník

13. října 2016 v 20:01 | Máří Kosáček
photo 14702378_10154437766330977_4405641934266343231_n.jpg

Svatá pravda

23. března 2016 v 22:17 | Máří Kosáček
photo 1609985_10205486936444416_7919149323691452022_n.jpg

Eu-ta už mne nemůže překvapit....

7. března 2016 v 23:22 | Máří Kosáček
photo 530342_413027582043879_118865814793392_1643515_1564371089_________n_jpg.jpg

Tak tohle mne fakt dostalo...

17. února 2016 v 17:16 | Máří Kosáček
... a já nevím, jestli se mám smát nebo plakat. Ale jak moc se k tomu blížíme, jak malý krůček nám k tomu chybí...
Stále hlásí, že se zvyšuje věk lidí, a že musíme proto do důchodu dýl,ale nějak moc tomu nevěřím.
Za loňský rok kolem mne zemřelo moc ,,mladých" lidí".
Nebyli v důchodě a po některých zůstali ještě hodně malé děti. A těch lidí nebylo zrovna málo. Zemřeli příliš mladí na smrt.

Hurá do důchodu
Jedu z práce. Je mi 75 let. Musím vlakem,protože jsem o řidičák přišel jako zdravotně nezpůsobilý.
Poté, co mi ve vlaku štípne lístek průvodčí s naslouchátkem a silnými dioptriemi, vystupuji.
Vystupuji velice opatrně. Mám totiž jen jedno oko. To pravé mně vypíchl 70-tiletý oční chirurg při odstraňování šedého zákalu, když se mu třásly ruce, protože měl Parkinsonovu nemoc.
Z lokomotivy vytahují strojvedoucího na invalidním vozíku.
Procházím nádražní halou, kterou hlídá hrbatý policista, který se pomočil. Opět to nestihl.
Vycházím ven a jdu na tramvaj.
Řidička žádá cestující, aby jí řekli, kde má zastavit, protože trpí ztrátou paměti.
Vystupuji a mám hlad.
V restauraci mi číšník oznamuje, že jídlo dostanu, jakmile se podaří dostat kuchaře z komatu.
Objednávám si pivo, ale číšník kvůli třesu rukou půlku vylije,než dojde k mému stolu.
Chci zaplatit,ale číšník nerozezná stovku od tisícovky a nemůžeme přijít na to, kolik má vlastně vrátit peněz.
Jdu domů.
Děti ve věku 48 a50 let se mě ptají, jestli bych jim nepomohl najít nějakou práci. Ne, děti moje,na to jste ještě příliš mladí. Ještě pracujeme MY.
Večer jdu do Národního divadla na Labutí jezero.
Beru si raději Pampers, abych to vydržel. Představení je hned v prvním dějství zrušeno, protože 68-letá baletka, představitelka hlavní role, padá a láme si krček kyčelního kloubu.
Vracím se domů. Odložím obě zubní protézy.
Pustím televizi a sleduji celostátní oslavy narozenin prezidenta Kalouska,který se k naší radosti v plné síle, zdraví a svěžesti dožívá 120 let a nabádá vládu, aby zvýšila věkovou hranici odchodu do důchodu.

SOUHLASIM

16. února 2016 v 17:25 | Máří Kosáček
Tohle víme i bez veleváženého Klauze a jeho Vajgla.

.....Národe, probuď se konečně a přemýšlej a uvažuj !!!!!!!!!Exprezident Václav Klaus a jeho bývalý kancléř Jiří Weigl ve své nové knize Stěhování národů píše, že současná migrační krize je srovnatelná s dávnými invazemi "barbarů", jež pro tehdejší Evropu znamenaly nepředstavitelnou destabilizaci a civilizační regres. Možnost integrace milionů muslimů je nemožná. Masová imigrace se rychle promění v děsivou katastrofu. Evropa se musí proti imigrantům aktivně bránit, nebo jimi bude zničena. Je to aktuálně věcí každého z nás, dotkne se to každého až miliony migrantů budou rabovat naše města . A ten čas se blíží ! Letos máme poslední klidné Vánoce ..Bůh s námi Jestli Ti to VŠECHNO NEVADÍ a myslíš, že Tebe se to netýká , nečti to a smaž to !
JESTLI SE ALE CÍTÍŠ JAKO ČECH V NAŠÍ REPUBLICE A NELÍBÍ SE TI KONÁNÍ NAŠÍ VLÁDY, ALESPOŇ SI TO PŘEČTI, KDYŽ S TÍM SOUHLASÍŠ, NEBUĎ NETEČNÝ A PŘEPOŠLI TO TVÝM DALŠÍM PŘÁTELŮM, MOC TI DĚKUJI ZA PODPORU...NIC TĚ TO NESTOJÍ, ALE DÁŠ ASPOŇ VĚDĚT DALŠÍM, DĚKUJI TI !!!!!
Kdo souhlasí ať potvrdí souhlas dole.
Milí Češi, Moraváci i Slováci, tento režim je již tak zkorumpovaný a politici tak pyšní a přesvědčení o své neomezené moci, že se nestydí rozkrádat stát různými privatizacemi, amnestiemi a rozprodáváním státního majetku za hubičku kamarádům s tučným všimným pro sebe a potom přidat důchodcům s příjmem okolo deseti tisíc přidají 40 korun, ale poslancům, kteří s vedlejšími přivýdělky v různých podnikových radách berou statisíce, dají 14% ze základu, soudcům 9% a další vyjmenovávat by bylo na týden. Co je ale do nebe volající, že "Oni tmaví, ukřičení a stále se ohánějící diskriminací " - dostanou bez práce byt, sociální dávky, příspěvky na energie i nové zařízení bytu, zdravotní péči i školné a dokonce ochranu policie. A ještě stále vykřikují, že pro ně stát nic nedělá a že je lidé označují hanlivým názvem "nepřizpůsobiví"!! ! Je jedno jak je budeme nazývat, jestli Romové nebo Muslimové.
Státní agentura pro začleňování Romů obdržela v minulých dnech od státu opět částku 200 000 000,- Kč; a na děti s leukémií se sbírají víčka od PETek! Přitom nevládní organizace v ČR berou celkem za jeden rok přes půl miliardy dotací na přistěhovalce a lidi v tísni!!! Na co je používají, když tu údajně skoro žádní nejsou, proč to není pro naše nemocné děti, opuštěné děti v Klokáncích, či invalidy ??? Dováží si v rámci humanitární pomoci s velkou slávou cizí muslimské rodiny na operace do IKEMU, ale naše děti jim za pomoc nestojí, pro ně peníze nejsou !!!
Ale kolik peněz z naší práce stojí taková normální "romská rodina" a co teprve bude stát daleko početnější "muslimská rodina" pokud si je sem necháme nalézt a množit se jak králíci"?
MUSLIMOVÉ a ROMOVÉ budou mít vše zadarmo: bydlení, léčení i školství a sociální dávky budou mít 2x takové, než důchodci, a lidi co přišli o práci, kteří celý život pracovali pro vlast, budovali ji a odváděli daně!!! Nestydíte se, páni a dámy tam"nahoře",co jste "za vodou, máte nakradeno" a kteří o nich rozhodujete a rozdáváte z našich peněz? Kdo Vám dal právo rozhodnout se bez našeho souhlasu, že z našich daní budeme živit cigáňata a nespočet muslimů a můj soused bude nucen shánět sponzory na výcvik psa pro svého postiženého syna? Cítím obrovský vztek a beznaděj. Cítím se obě "bílého rasismu a diskriminace ve vlastní zemi", protože oni mají jen práva a žádné povinnosti, zatímco my bílí máme jen povinnosti a žádná práva!
Udělali z nás otroky naši milí politici!!! Proč jsme vlastně tenkrát dělali revoluci, když výsledek je přímo tristní, ba občas horší, než za minulého režimu? Ti, kdo poctivě pracují, živí líná, sprostá a primitivní individua, která nikdy pracovat nebudou, a žene se sem horda ještě horších, kteří nás nebudou jen vyžírat, ale půjdou nám přímo po krku!!!! Budeme se bát ozvat se, aby nám ještě nebylo vyčteno nějakou přiblblou ochránkyní práv, že je živíme špatně ??? Ať si je vezme na měsíc domů a pak něco říká do médií . Zrovna tak jako Husejn z OSN, který nás kritizuje a přitom jeho bohatá Saudská Arábie si nevzala jediného imigranta - bratra ve víře se stejným jazykem i zvyky!!! Proč za nabízených 800 miliard Eur, která chtějí věnovat na výstavbu mešit v Evropě, pro ně nepostaví domy a podniky, aby měli práci??? Chtějí nás prostě zlikvidovat, naše svobody, kulturu, zvyky a zabrat naše ženy, děti i výsledky tisíc let práce našich předků! NEDOVOLME TO!!!Před rokem 1989 policie chránila politiku jedné strany - KSČ, dnes chrání ty, jež by měla trestat a zavírat za nezákonné překročení naší hranice bez dokladů!!!!!!
Kdybych vylovila zlatou rybku, přála bych si, aby se ženy politiků z nákupu vracely uličkou "černé většiny" po pokálených schodech a měly od nich počmárané a poničené dveře. Aby za rozbitým oknem poslouchali hluk, nadávky, vulgarity a řvaní - lidové umění utiskované menšiny - a napjatě hlídali, kdy se za rohem objeví jejich ratolest, plížící se se strachem ze školy. A aby si vyzkoušely žít bez blahobytu, ochranky a střežených rodinných haciend a třásly se strachy, kdy si je vyhlídne nějaký nadržený imigrant plný testosteronu a znásilní ji, či jako zvrhlý pedofil bez váhání použije ke svému chtíči její malou dcerku a zařadí je tak obě do kolonky"neobjasněné zločiny"! Toto už se totiž běžně děje v Německu, Francii, Anglii, Švédsku, prostě všude tam,kde je vítali s otevřeno u náručí a už jsou rozlezlí a dokazují, že jsou pány území, která zabrali!!! V Angliji říkají znásilněným holčičkám "EASY MEAT" - snadné maso!!! Soudci se jich bojí a odsoudí raději místní obyvatele, kteří jim nepodřežou krk. Média a tisk mají embargo o těchto zločinech informovat, šíří se jen přes nezávislé internetové servery!!! Má je všechny v majetku totiž elita, která nechce přijít o koryta!!! Podle statistických údajů ve Švédsku za rok 2014 bylo znásilněno a rituálně nožem podříznuto 6.900 žen a dětí!!! Jinde to není lepší! A tohle je stále málo na to, abyste se začali bát a konečně řekli NE Evropské unii a Merkelové - "Andělu zkázy celé Evropy?" Kolik z vás by je chtělo mít za sousedy? Nebo si tímto způsobem zvete k udržení své moci další miliony nových voličů a hodláte z nich udělat ozbrojené Lidové milice jako Merkelová??? Tam již údajně chodí po městech a upozorňují na nevhodné oblečení, zakazují rakušákům jódlovat, chodit se psy, kde se pohybují muslimové, neboť je to nečistá rasa a všechno je uráží a salámovou metodou odkrajují stále více jejich práva a zvyky ve jménu diskriminace a práva Šária. Někteří starostové měst již vyvlastňují nadměrné byty a domy, aby měli ubytování pro imigranty, vlastní vojáky vystěhovali z kasáren do stanů, blíží se zima a vůbec jim to není blbé. Kdy začnou totéž dělat i naši přisluhovači EU s námi???!!!Pokud si pamatuji, žádná z volených stran neměla ve svém programu islamizací naší země a z nás nadělat otroky!!!Rozhodla jsem se podporovat veškeré aktivity směřující proti imigrantům, proti terorismu, proti multikulty fantasmagorii EU likvidující naši civilizaci. Musíme bojovat o svá práva a svobodu všichni, on sám to za nás udělat nemůže!!! I když Zemana nemusím, rozhodně s ním též souhlasím, že ISLÁM není slučitelný s jakoukoli demokracií a oni nebudou ctít naše zákony!Je to TROJSKÝ KŮŇ V EVROPĚ!!!Prosazováním zákona Šária nás chtějí ovládnout. Člověk, který utíká před válkou, by se pro zachování života klidně vzdal i víry, oni se nechovají uctivě jako vděční hosté, ale mají jen tvrdé požadavky, na co mají nárok a co jim musíme dát a zajistit. Čím víc nás bude nesouhlasit, tím více se budou nuceni i politici zamýšlet nad svou i naší existencí.V jednotě je síla a nenechme se oslabit blbými slovíčky jako politická korektnost s Evropskou unií. Tohle je nájezd na Evropu a my ač si to neuvědomujeme jsme již ve válce!!! Je trochu jiného charakteru, než na jakou jsme byli zvyklí od fašistů. Zatím nemají zbraně, zatím, ale přesto je to násilí a nezákonné dobývání našeho území!!! Zlo využije vždy náš soucit jako slabinu ve svůj prospěch!!! Nikdo nás nemá právo označovat hanlivě za xenofoby, protože právo bránit se násilí je v Listině lidských práv a svobod.My jsme je sem nezvali, ani je tady nechceme!!!

Jestli Ti toVŠECHNO NEVADÍ a chceš je jít vítat ......,NEPŘEPOSÍLEJ a smaž to.
Nesmazala jsem a dávám sem, nízor nechť si udělá každý sám.

To je ale krutá pravda

28. ledna 2016 v 22:49 | Máří Kosáček

Motlitba

17. ledna 2016 v 16:09 | Máří Kosáček
Tohle se fakt povedlo.
Žena v domácnosti je fakt málokdy oceněná za to všechno, co dělá doma, a že je to někdy i víc, než by jako žena, dělat měla.

"Milý Bože, chodím každý den do práce a dřu 8 hodin, zatímco má žena si pěkně sedí doma. Chci, aby věděla, co musím vydržet, tak tě prosím, dovol, aby její tělo bylo prohozeno na jeden den s mým. Amen."
Bůh, ve své nekonečné moudrosti, splnil mužovo přání.
Příštího rána, se muž probudil jako žena.
Vstal, udělal rychle pro svého druha snídani, nakrmil psa a kočku, probudil děti, připravil jim šaty do školy, dal jim snídani, zabalil svačiny a odvezl je autem do školy.
Přišel domů, sebral věci na čištění, vzal je do čistírny a stavil se v bance, aby uložil peníze.
Šel na nákup k zelináři, k řezníkovi a do mlékárny, pak jel domů, vyložil nákup, zaplatil účty a zapsal vše do účetní knihy.
Vyčistil bedýnku na kočičí výkaly a vykoupal psa.
To už byla 1 hodina a on spěchal, aby ustlal postele, vypral, vysál prach, zametl a vytřel podlahu v kuchyni.
Běžel do školy vyzvednout děti a po cestě domů se s nimi pohádal.
Připravil jim mléko a sušenky a postaral se, aby udělaly domácí úkol.
Pak vyndal prkno na žehlení a při žehlení se díval na televizi.
V 16.30 začal škrábat brambory a čistit zeleninu na salát, obalil vepřové řízky a nakrájel čerstvou fazoli na večeři, večeři připravil, prostřel pro druha a děti.
Po večeři, nakrmil psa a kočku, uklidil kuchyň, pustil myčku na nádobí, poskládal prádlo, vykoupal děti, uložil je do postele a přečetl jim pohádky.
Ve 22.00 byl vyčerpán, ale jeho každodenní povinnosti ještě neskončily; šel do postele, kde se od něj očekávala soulož, což zvládl, aniž si postěžoval.
Dalšího rána, sotva se probudil, poklekl u postele a řekl:
"Bože, nechápu, co jsem si představoval. Jak jsem se mýlil, když jsem záviděl své ženě, že si může být celý den doma. Prosím, snažně tě prosím, mohl bys to vrátit zpátky?"
Bůh ve své nekonečné moudrosti odpověděl:
"Můj synu, vidím, že sis vzal ponaučení a velmi rád bych všechno změnil, jak to bylo, musíš ale počkat devět měsíců. Včera v noci jsi totiž otěhotněl."

Ztratili jsme se ...

15. ledna 2016 v 23:26 | Máří Kosáček
Nastoupila jsem do tramvaje a posadila se proti staré paní.
Někdo se chtěl něco zeptat řidiče, ale ten je uzavřený ve své kukani.
Vzpomněla jsem si, jak dříve v tramvaji sedával průvodčí.
Mohlo se ho ptát na cestu, přestupy a vůbec jenom s ním mluvit.
Stará paní mi něco říkala. Chtělo se jí povídat.Všimli jste si, jak staří lidé navazují hovor?
Většinou ale nemají s kým.
Mladá maminka vezla v kočárku holčičku.Holčička na maminku mluvila, ale marně, ta ji neslyšela. Ve sluchátkách, jak je teď u mladých lidí zvykem, jí duněla muzika.
U lékaře jsem seděla blízko, ale on neměl čas se na mě ani podívat. Sledoval o mně všechno v počítači.
Proč by se mě měl vyptávat, jak mi je, když mu všechno o mých neduzích řekne počítač?
Z našeho domu vyšel pán. Asi tu bydlí, napadlo mě,ale neznám ho, jako neznám další obyvatele domu.
A zase jsem si vzpomněla, jak navečer před naším domem sedávala správcová paní Nováková.
Zastavovala jsem se u ní na kus slova. Pro mě to býval tenkrát pocit bezpečí domova.
Dnes nikde v ulicích nenajdete společenství lidí jen tak si povídajících.
Za rohem měla obchod s potravinami paní Jirásková. Než jsme nakoupili, ptala se nás, co děti, nemoci, a my jsme věděli,že nás má ráda a že patří do našich životů.
V samoobsluhách nenajdeme většinou nikoho, kdo by nám poradil. U pokladny zmatkujeme s nákupním vozíkem, se zbožím na pásu a s mačkáním pinu. Těžko s námi může unavená pokladní promluvit,
nemá čas se na nás ani podívat. Doma jsem volala poruchy. Zlobil telefon. Po nekonečně dlouhé době se ozval hlas jako ze záhrobí: "Co pro vás můžu udělat?" Na tuhle otázku už jsem alergická.
Slyším ji při každém volání do všech institucí "Zmáčkněte jedničku, když…" radil hlas. "Zmáčkněte dvojku, když… Zmáčkněte křížek, když…""Když co", jsem v rychlosti nezaznamenala.
Zkusila jsem mačkat dle pokynu, abych se nakonec dozvěděla, že protože nebylo nic stisknuto, spojení je přerušeno.
"Co mám zmáčknout, aby lidi k sobě zase našli cestu?!" křičela jsem do hluchého telefonu.
Vzpomínáte si, jak jsme v dětství sedávali s rodiči po večeři u stolu a povídali? Dnes sedí rodiče u televize, děti většinou taky, nebo spíš u počítače.
Ztratili jsme se.
Jestli se nenajdeme, bude nám jednou všem těžko a smutno.
 
 

Reklama