Víte,znáte,tušíte, radíme

Jsem normálně v šoku...

5. listopadu 2018 v 18:11 | Máří Kosáček
Tak jestli vidíte to,co já,tak to je docela síla.
Moje fotografie pryč a místo nich jakés náhrady.
To už je neuvěřitelné.
U článku Stračeny jsou dokonce fotografie malých dětí,to si fakt na blogu děláte legraci.
Za říjen je z 41 příspěvků jen pár mých,ten zbytek nevím odkud je...

----------------------------
Tak jsem doplnila u 39 příspěvků všechny fotografie,snad už to zůstane v pořádku,ale mít z 41 příspěvků 39 na opravu....budu hodně přemýšlet, zda nejít jinam.
Od roku 2007 mám stránky na bloggeru a tam to od toho roku stojí,možná bude dobré to rozjet...

Kamarádkám s humorem.

22. září 2018 v 20:32 | Máří Kosáček
Plavky mne upozornily, že bych měla zhubnout.
Pak jsem si oblékla tepláky a ty mne zase uklidnily.
Chtěla jsem si vzít letní sukni,
ale zjistila jsem, že mám ještě zimní zadek.
To, že jsem tlustá,znamená,
že mám více místa na mazlení.
ŽENA nikdy nepřibírá....
ona jen zvětšuje prostor pro mužovu lásku
Když mne chytne neodolatelná chuť cvičit,
tak si lehnu a počkám, až mne to přejde.
Při pohledu do zrcadla,jsem měla pocit,že bych měla něco shodit.
Tak jsem shodila zrcadlo.
Nelíbí se Ti Tvoje váha?
Tak si uvědom, že člověk ze zlata,se železnými nervy
a povahou z ocele nemůže být přece lehký.
Kdyby stres spaloval kalorie, byla bych dnes supermodelkou.
Ano, dělám chyby, ale život nepřišel s návodem.
Pro všechny falešné lidi, co mi nepřejí.
Mám se dobře a budu se mít ještě lépe.
Jsou tři etapy života:mládí,
střední věk a vypadáte dobře.
Potkat mne.....to je osud.
Milovat mne....to je statečnost.
Získat mne.....to je třeba trpělivosti.
Míti mne.......to je sen,
ale nasrat mne, to je Tvůj konec !!!
Svět ztrácí génie:EINSTAIN umřel, MOZART umřel
a mě je také nějak blbě...
Když muž mlčí,přemýšlí.
Když mlčí žena, je nasraná.
HESLO DNE:
Nejlepší je,nic neřešit - ono se to posere samo!
ŽIVOT,je jen jeden - zdraví je jen jedno,pravá láska je jen jedna,
hlavně,že problémů jsou tři prdele.

Čínská pomůcka jak rozeznat, co vás v lese píchlo.

26. srpna 2018 v 17:42 | Máří Kosáček

Rozumná slova

3. února 2018 v 22:52 | Máří Kosáček
TO BY BYLO SPOKOJENÝCH DOMÁCNOSTÍ, KDYBY TO TAKHLE FUNGOVALO!!!!! 😜
Kamarád přišel ke mně domů na kafe, seděli jsme a mluvili o životě. Po chvíli jsem řekl: " jdu umýt nádobí a hned se vrátím."
Díval se na mě, jako bych mu řekl, že postavím vesmírnou raketu. Pak mi řekl: " jsem rád, že jsi pomohl své ženě, já to nedělám, protože když to udělám, tak mi moje žena nepoděkuje . Minulý týden jsem umyl podlahu a nepoděkovala."
Vrátil jsem se, abych si s ním sedl a vysvětlil, že jsem své ženě nepomohl. Vlastně, moje žena nepotřebuje pomoc, potřebuje partnera. Jsem partnerem doma a prostřednictvím této společnosti jsou rozdělené funkce, ale není to "pomoc" dělat domácí práce.
Chci čistý dům, protože tu taky bydlím a tak ho uklidím.
Vařím i já, nejen moje žena, když chci jíst, musím také vařit.
Umývám nádobí po jídle, protože jej taky používám.
Chci být s dětmi, protože jsou to také mé děti a mým úkolem je být otcem.
Peru, žehlím a uklízím prádlo, protože oblečení je také moje a mých děti.
Nejsem pomoc doma, jsem součástí domu. A co se týče chvály, zeptal jsem se svého přítele, kdy naposledy poděkoval své ženě, poté co uklidila dům, vyprala oblečení, vyměnila prostěradla, vykoupala své děti, uvařila, atd.
Připadá ti to absurdní? Když jsi jednou za život myl podlahu, čekal jsi přinejmenším cenu dokonalosti s velkou slávou ... Proč? Nikdy jsi o tom nepřemýšlel, příteli?
Možná proto, že ti ta macho kultura ukázala, že všechno je její práce.
Možná jste se učili, že tohle všechno musí být uděláno, aniž byste museli pohnout prstem? Tak ji chval, jak jsi chtěl být sám pochválen, stejným způsobem, se stejnou intenzitou. Přidej ruku k dílu, chovej se jako pravý partner, ne jako host, který chodí jen jíst, spát, koupat se a uspokojovat potřeby... budeš se cítit doma ve vašem společném domě.
Skutečná změna naší společnosti začíná v našich domovech, pojďme naučit naše syny a dcery skutečný smysl pro partnerstvi!

Hrůza za spoustu peněz

3. února 2018 v 22:30 | Máří Kosáček


Oficiální prohlášení Prahy 6:
Samotné dílo vyšlo na 500 tisíc korun. Tato částka zahrnovala cenu za vítězství v architektonické soutěži, výkresovou a realizační dokumentaci, výrobu díla a honorář pro autory, jimž byli Petr Pištěk a Lea Dostálová. Zbylých 350 tisíc korun zaplatila radnice za zakotvení a úpravu okolí, které bylo potřeba před usazením lavičky provést.

PS:Na naše nemocné děti se sbírají víčka a tady se takhle mrhá penězma, je to ostuda a hamba a navíc je to ještě ke všemu hrůza. Pomník pro ožraly, to je úroveň...

Osobní údaje 2018

3. února 2018 v 16:50 | Máří Kosáček
Od 25. května začíná platit nové nařízení EU o ochraně osobních údajů (General Data Protection Regulation - GDPR). "Přináší například větší důraz na zabezpečení osobních údajů, právo na přenositelnost automaticky vedených údajů či právo být zapomenut (tedy nezobrazovat se ve výsledcích vyhledávání a podobně)," říká Ondřej Preuss, provozovatel webu Dostupný advokát.
"Zejména podnikatelé budou muset urychleně upravit své obchodní podmínky a další právní dokumenty, aby mohli řádně užívat osobní údaje ve svých databázích. Ty musí také lépe zabezpečit a vzít na vědomí i nové a vyšší sankce," dodává Preuss. Povinnost se týká všech firem, které zpracovávají osobní údaje - tedy kromě e-shopů či operátorů například i účetních a lékařů.

Předkupní právo 2018

3. února 2018 v 16:49 | Máří Kosáček
Do občanského zákoníku se vrací předkupní právo na podíl spolumajitele u nemovitostí. Pravidlo, které fungovalo předchozích padesát let, zrušil nový zákoník od roku 2014. Zastánci předkupního práva říkají, že vlastnické podíly by se měly scelovat. Kritici upozorňují hlavně na nedosažitelnost některých spoluvlastníků.
"Na jednu stranu to posílí jistotu spoluvlastníků, kteří nehodlají svůj podíl převést, v tom, že budou moci do určité míry ovlivnit, kdo s nimi bude nemovitosti vlastnit," říká o výhodách změny Karel Nejtek, právní expert společnosti BDO. Na druhou stranu ale podle něj novela omezuje svobodu toho, kdo chce svůj podíl prodat.
Převod nemovitosti, kterou vlastní více lidí, se kvůli novele může prodloužit. "Typickým případem může být prodej parkovacího stání, kdy vlastník takového stání je ve své podstatě spoluvlastníkem nebytového prostoru, kde se nachází parkovací místo. Spoluvlastníků mohou být i desítky, což může proces převodu stání výrazně zkomplikovat," řekl Nejtek Hospodářským novinám.

Režijní jízdenky 2018

3. února 2018 v 16:48 | Máří Kosáček
"Režijky" pro zaměstnance Českých drah i dalších drážních podniků pro roky 2018 a 2019 zdraží o stokorunu na 1100 korun ročně. Více si připlatí dospělí rodinní příslušníci - cena stoupne o 250 korun na 1250 korun. Děti a důchodci zaplatí 600 korun, což je o sto korun více než dosud.
Od roku 2018 současně skončí možnost uplatňovat režijní jízdenky v takzvaných komerčních vlacích - jde o výdělečnou trasu mezi Prahou a Ostravou, kde dopravci jezdí bez dotací. Přestanou také platit na lanové dráze na Ještěd, kterou provozují České dráhy.
Na "režijku" už také nepůjde jezdit na linkách, které stát formou veřejné soutěže otevře možné konkurenci. Zaměstnanci by však toto omezení neměli poznat. Na jízdy, které nově nebudou zahrnuty pod režijní jízdenky, by měli formou benefitů přispívat přímo zaměstnavatelé.

Doručování tisku 2018

3. února 2018 v 16:47 | Máří Kosáček
Místo České pošty začne noviny do schránek rozvážet První novinová společnost ve spolupráci se společností Mediaservis. Pošta se s vydavateli nedohodla na zvýšení ceny za distribuci. Změna se netýká časopisů.
PNS už zajišťuje distribuci tisku pro volný prodej, tedy do trafik a na další obchodní místa. Mediaservis roznášel noviny do schránek už dříve, poté ho znovu vystřídala Česká pošta.

Pracující vězni 2018

3. února 2018 v 16:46 | Máří Kosáček
Pracující vězni se od roku 2018 dočkají vyšších odměn. Za stejné peníze dosud pracovali už od roku 2000.
V základní skupině (bez kvalifikace) si polepší na 5500 z dosavadních 4500 korun měsíčně. S výučním listem si mohou nově vydělat 8250 místo 6750 korun. Pokud mají maturitu, přijdou si na 11 000 místo 9000 korun. Nově přibude ještě nejvyšší kategorie pro vysokoškoláky s odměnou ve výši 13 750 korun.
Současně však výrazně stoupne takzvané úložné - tedy částka, kterou si vězni musí povinně odkládat na účet a použít až po propuštění z vězení. Nově má dosahovat 35 tisíc korun (respektive 11 procent z čisté odměny), zatímco dosud to jsou dva tisíce (dvě procenta z čisté odměny).
 
 

Reklama