Jak šel čas naší chaloupkou

Renovace předplůtek 9.10.2018

30. října 2018 v 21:14 | Máří Kosáček

původní a po renovaci

Jen tak jsem si hrála s barvičkami

27. října 2018 v 1:06 | Máří Kosáček

spodní deska


vrchní deska

Tak dlouho už jsem nepsala...

31. ledna 2017 v 11:01 | Máří Kosáček

Už je to pěkná řádka dní, co jsem sem něco napsala a taky pár dní, no, spíš měsíců, co naběhl poslední příspěvek, když nepočítám dnešní rychlovky.
Nebojte, vše je ukryto v mém archívu a je toho dost, za tu dobu.
Na chaloupku přišel podzim, takže se uklízelo, zazimovávalo. Sklízela a uskladňovala úroda.I moje oblíbené větrníčky šli domů, po letech jsem zjistila, že venku trpí a že je musím také schovávat, jinak o ně časem přijdu, jako již o mnoho minulých.


Zazimovali se květinky, takže opět není kam šlápnout a rozhodnutí o redukci se opět vytratilo někam v dál, když už bylo vše narvané v chaloupce :-)
Hrdličky zůstali na zápraží, aby se mi moc nestýskalo po zvěváčcích, kecám, zpěváčků tu mám mraky a kosáčci jsou drzejší a drzejší:-)

Vánoce prošli v klidu a míru a byli krásné a pokojné.

Nemoce na nás taky nezapomněli, takže jsem před vánoci chytla úplně výstavně parádní angínu a mlátila jsem se s ní dva týdny, ale nakonec jsem zvítězila a ona odtáhla s dlouhým nosem někam k Neumětelům.

Stále chodím cvičit, stále chodím na procházky tady u nás po okolí a stále fotím a fotím, foteček bude fůra, jen vydržte.

Kočičáci rostou a mají se všichni čile k světu. Koťátka jsou stále ještě příliš plachá, ale ohřát se do chaloupky trefí.

Taky tu máme letos sníh a pořádnou zimu, což je pro nás nemilovníky zimy pořádně velké BRRRR a už se nemůžeme dočkat jara a slunečních paprsků, kterých jsme si zatím užili hrozně málo, spíš je pod mrakem a mrzne jen to praští.
Mimochodem, dnes v noci opět šumelilo a stále ještě hustě šumelí, takže radost žádná.

Ve sbírce přibylo pár hraček, za ně dík všem, kteří mě obdarovali.

Začal lunární rok Ohnivého kohouta a začal krásně. Tedy pro mne určitě.
Byla jsem pozvána na ,,slet" mne podobných dušiček, takže se trošinku provalilo, to moje čarování.
Rozvádět to moc nechci, snad jen, bylo to porvé, co jsem mohla veřejně čarovat a vyprávět svoje zážitky a musím říct, že jsem se cítila nádherně svobodná a volná a že se na mne nikdo nedíval jako na ,,jinou bláznivou".
Získala jsem taky nové opravdové přátele a snad ještě získám, protože máme společnou řeč.
To mne těší nejvíce, opravdových přátel je opravdu jak šafránu, takže si člověk váží těch věrných, se srdcem na dlani.
Za tohle všechno, co jsem vlastně v posledních měsících zažila, vděčím zlaté dušičce a opravdové přítelkyni, malé čarodějničce Andrejce. Díky moc, ani nevíš, co to pro mne znamená a jak moc si toho vážím.

Taky jsem stále tou čekatelkou na vnouče, ve vlastních řadách stále nic a tak se osud nakonec smiloval a mě si adoptovali dvě dětičky,malý princ a malá princezna, které babičku nemají a chybí jim.
Dnes je vysvědčení, babi musí s nějakou dobrotkou zajít:-)

Tak, to jsem toho nasmolila, určitě jsem na spoustu věcí zapomněla, ale až budu dávat fotky, určitě my z mysli vyplave spousta zážitků s nimi spojených.

Mějte se krásně a ať se vám v tom roce Ohnivého kohoutka daří s láskou a pohodou.

Nový plůtek pro hafíčky

19. května 2016 v 22:50 | Máří Kosáček

Kuchyň-vymalováno

27. srpna 2015 v 5:48 | Máří Kosáček

mám ráda tu vůni čistoty


ty bílé a neposkvrněné stěny


vše čisté a blýskavé

Do ložnice nové zatahovačky a malujeme

26. srpna 2015 v 2:38 | Máří Kosáček


tak takhle to vypadalo před malováním a už je vše běloučké, čisté

Dveře a futra jsou natřená...hotovo :-)

25. srpna 2015 v 3:36 | Máří Kosáček

Nelajdám...makám

11. srpna 2015 v 19:46 | Máří Kosáček
Pěkně jsem obrousila a nalakovala lavičku před chaloupkou


Pak jsem vytáhla svoji kamarádku, aby my šla práce teda pěkně od ruky a bohužel nevydržela, takže než jsem si pořídila novou, sundávala jsem všelijak.


Zbývají mi obrousit ještě jedny futra a natřít a bude jedna práce hotová a pak ...hurá malovat.


Pozor...kontrola.-)

Dovolená skončila

26. července 2015 v 16:54 | Máří Kosáček

Dovolená, krásné slůvíčko, které zve k lenošení.
U nás začala dovolená pracovně. V pátek nám dovezli 7 metrů smrkového dřeva a tak začalo uklízení.
Od vrat ze silnice na zahradu.
Večer už nebylo poznat, že bylo dřevo na ulici.
V sobotu ráno, než začalo parno jsme se vrhli na řezání. Tedy miláček řezal a já uklízela a rovnala. V poledne jsme si dali pauzu přes to největší vedro, ale jen co došel stín, už jsme zase makali.
Rozhodli jsme se, že ale neděli uděláme odpočinkovou, když tedy máme tu dovolenou.A opravdu jsme odpočívali, grilovali a užívali si a hlavně nabírali silu na pondělí, čekalo nás ještě dřevo.V pondělí ráno jsme se na to zase vrhli a odpoledne bylo úplně hotovo.Dřevo hotové a tak můžeme trošku někam vyrazit.
Navštívili jsme švagrovou , zajeli za přáteli Hanou a Pepíkem a za mojí internetovou kamarádkou Danou-Tygřicí.
Byli to nádherné výlety a užili jsme si do sytosti.Chtěli jsme malovat, ale počasí bylo tak nádherné a tak jsme se rozhodli, že by jsme si mohli napustit bazén, i když se nám do něj původně vůbec nechtělo. Byli jsme totiž pěkně naštvaní.
Firma, která má spoustu nabídek, všichni znáte skvělý Mountfield-Béďa Trávníček, ale když se něco rozbije, jo ,tak to už je otázka druhá a keci typu,musíte vedle do servisu a tam slyšíte, že nemáme, ale objednáme, to mne jde bacit do hlavy. Taková firma by měla mít na skladě přece vše ,co prodává a nabízí, tedy součástky.
Abych to přiblížila, odešli nám hadice na pískovém čerpadle a prostě problém, objížděli jsme jak magoři všechny obchody na okolí, jestli náhodou někde nemají přímo na obchodě, ale přátelé, ani náhodou. Nakonec jsme hadici zakoupili v Baumaxu a prostě jsme inprovizovali a inprovizovali. Abych tedy Trávníčkům nekřivdila, na prodejně nám nabízeli metráž, ale naše filtrace má vše na pevno, tedy hadice bez šroubovacích koncovek jsou nám k prdu.
Jak jsem nakonec zjistila, takových otrávených nás tam bylo více.
Polepšete se, nějaké ty náhradní sestavy-soupravy hadic by vůbec nebylo na škodu mít na prodejně.Takže nakonec jsme staré hadice vyoperovali a na koncovky vlepili hadice nové a zapojili a čekali, kdeže to bude téct a protíkat, ale nakonec jsme vyřešili vše. Improvizovat teda fakt umíme. Takže bazén jede a hned druhý den jsme využili vedra a skočili do něj:-) ne šli jsme po schůdkách, náš plasťák by asi nějaké divočejší rošťačení nevydržel, ale nám takový stačí. Tak jsme se koupali a grilovali a užívali si. Co se týče práce, tak jen to nejnutnější a jinak jsme lenošili.V týdnu nás taky navštívili přátelé a na návštěvu a užít si kousek dovolené přijela i nejmladší švagrová.
Takže, když to shrnu, tak kromě pracovního začátku dovolené, jsme si opravdu užívali.
Myslím, že to byla naše druhá dovolená, kterou jsme takto užili.

Hrdličky

17. června 2015 v 23:57 | Máří Kosáček

Hrdličky ze střechy mne vítají z každé mé toulky.
 
 

Reklama