Září 2014

Ram.zlaté 4

30. září 2014 v 13:38 | Máří Kosáček
photo 40-6.png

photo 39-6.png

photo 38-6.png

photo 37-8.png

photo 36-7.png

photo 35-7.png

photo 34-7.png

photo 33-7.png

photo 32-7.png

photo 31-8.png

Ram.zlaté 3

28. září 2014 v 13:33 | Máří Kosáček
photo 30-7.png

photo 29-7.png

photo 28-7.png

photo 27-9.png

photo 26-8.png

photo 25-8.png

photo 24-9.png

photo 23-9.png

photo 22-10.png

photo 21-11.png

Konečně správná cesta...

27. září 2014 v 23:19 | Máří Kosáček |  Víte,znáte,tušíte, radíme
K našim cizincům je třeba se chovat také takto : slušně, ale rozhodně!!


Arabský muslim nastoupil v Londýně do taxíku. Důrazně požádal taxikáře, aby vypnul rádio, protože příkazem učení jeho náboženství je, že on nesmí poslouchat takovou hudbu, když v Prorokových časech nebyla žádná západní hudba, která je hudbou nevěřících. Taxikář zdvořile vypnul rádio a otevřel dveře. Arab se otázal: "Co se děje?" Taxikář odpověděl: "Za časů Proroka nebyly žádné taxíky. A proto vypadněte, a počkejte si na velblouda..."

Lékařská věda

27. září 2014 v 23:17 | Máří Kosáček |  Srdce oceánu
Jen choď k lékaři, nemoc se už najde.... (vietnamské přísloví)


Lékařská věda už tak pokročila, že dnes už člověk jen málokdy zemře bez lékařské pomoci.... (M. Kupecký)


Ošetřující lékaři mají vždy pravdu, pokud pacient žije. Až pitva a bezcitný anatom je občas přiskřípne.... (R. Gordon)


Jestli se vám nemění choroby, je nejvyšší čas vyměnit lékaře.... (P.G. Cesbron)


Kdyby se o chorobách méně mluvilo, byli by lidé zdravější.... (J. Anouilh)


Lékařská věda udělala už také závratné pokroky,že prakticky nenajdeme zdravého člověka.... (A. Huxley)


Netrpělivý lékař je jako slepé střevo. Je nejen stále podrážděný, ale i zbytečný na svém místě.... (R. Koch)


Někdy se zdá, že příroda zasela na lidi pouze krátké choroby, ale lékaři si osvojili umění je prodlužovat.... (M. Proust)


Zdraví jsou jen ti, kteří ještě nevědí, že jsou nemocní.... (D. Radovič)


Když lékař pojmenuje tvoji chorobu, to neznamená, že ví, co ti je.... (A. Bloch)


Každý lékař dokáže vyléčit; přinejmenším z iluzí o medicíně.... (J. Sekera)


Doktoři a advokáti, jedna banda. Jen s tím rozdílem, že advokát tě jen oškube, a doktor tě oškube a ještě k tomu zabije.... (A.P. Čechov)


Jestli už je operace vykonaná, nikdo nemůže dokázat, že nebyla úplně potřebná.(G.B. Shaw) ......


Člověk je zdravý, když ho pokaždé bolí někde jinde.... (M. Twain)


Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)


Lékaři jsou šťastní lidé, protože na jejich úspěchy se dívá slunce a jejich omyly zakrývá zem...... (latinské prísloví)

Ram.zlaté 2

27. září 2014 v 13:24 | Máří Kosáček
photo 20-13.png

photo 19-14.png

photo 18-14.png

photo 17-15.png

photo 16-15.png

photo 15-18.png

photo 14-19.png

photo 13-22.png

photo 12-22.png

photo 11-23.png

Že by korupci konečně odzvonilo

25. září 2014 v 23:54 | Zdroj: Č24


Určitě zajímavé informace.
Od února 2014 spustila nová vláda audity na ministerstvech. Zatímco od předchozích ministrů vlády občané slyšeli jen nářek, že na nic nejsou peníze, najednou se dozvídáme, jak se na ministerstvech zvesela kradlo. Zatímco občanům se především za Kalouskovy vlády zhoršovaly životní podmínky zvyšováním daní a škrtáním sociálních podpor, které v některých případech hraničilo až s hyenismem, dnes se dozvídáme, o kolik stovek miliónů připravila státní kasu korupce na ministerstvech. A to audity ještě neskončily.
Na Ministerstvu financí: Andrej Babiš již zrušil externí smlouvy za právní služby, za něž se vyhazovalo ročně 57 miliónů, i když úspornější by bylo najmout vlastní právníky.
Na Ministerstvu životního prostředí: ministr Richard Brabec (ANO)odhalil podezřelé transakce opět v externích smlouvách za konzultační a právní služby. Částka 23,3 miliónů korun se v roce 2012 najednou zvýšila na 48 milión korun.
Ministr zemědělství: Marian Jurečka (KDU-ČSL) si také posvítil na smlouvy s externími firmami. Mrhání penězi odhalil v právních, ale i IT a marketingových službách. Např. 200 miliónů na propagaci značky Klasa se panu ministrovi jeví, jako zbytečné vyhazování peněz, když většina občanů ví, co značka Klasa znamená. Zrušením marketingových zakázek na propagaci sladkovodní ryby a zviditelnění zemědělství zachránil přes 2 miliony korun.
Utrum mají i externí právníci, protože Ministerstvo zemědělství má vlastní právní oddělení a tak není důvod vydržovat si nevýhodnými smlouvami další právníky.
Zrovna tak Lesy ČR nemusí vyživovat externí právníky za 180 miliónů korun, když mají vlastní právní oddělení. Proto také pana ministra velice zajímalo, proč Lesy ČR si externí právní firmou nechali školit stovky zaměstnanců na nový občanský zákoník.
Pan ministr Jurečka také odhalil, že na Ministerstvu zemědělství si jeho předchůdci udělali neskutečný job - za přelepování štítků na kancelářském nábytku brali vyvolení 1800 korun za hodinu. Práci správně měli vykonávat zaměstnanci ministerstva v rámci svých pracovních povinností.
Na Ministerstvu zemědělství audit nevýhodných zakázek zatím odhalil úspory skoro za 250 miliónů korun.
Audit na Ministerstvu obrany: odhalil opět podezřelou smlouvu s externí firmou, která hlídá muniční základnu a 6 vojenských skladů.
Ze smlouvy s touto firmou se line velmi silný pach korupčních praktik. Do výběrového řízení se před 11 lety přihlásila jediná firma. V roce 2013 ministr Vondra prodloužil této firmě zakázku bez výběrového řízení a přidal firmě více jak miliardu korun navíc. Samozřejmě nevýhodná smlouva má korupční pojistku, tedy sankci za nedodržení smlouvy 370 miliónů korun za počáteční investici. Přitom si firma za 11 let hlídání už nahrabala 4 miliardy korun.
Občanovi laikovi už přijde směšné, že armáda si své sklady nechává hlídat a nemůže si je hlídat sama. Asi nemají lidi.
Ministr vnitra Martin Stropnický, chce audity získat nejen úspory, ale především zlepšit mínění občanů o resortu vnitra, který je proslulý korupčními kauzami jako např. předražený nákup letounů CASA, díky němuž přišla státní kasa o 658 milionů korun.
Ministr zdravotnictví: Svatopluk Němeček (ČSSD)zahájil audit ve Státním ústavu pro kontrolu léčiv a Státním ústavu pro kontrolu léčby. Před zahájením auditu v SÚKL odvolal jeho ředitele, s jehož prací byl nespokojen. A ejhle nově jmenovaný ředitel SÚKL Zdeněk Blahuta hned stopl výběrová řízení za 280milionů
korun a za 47 milionů korun i smlouvu na informační technologie za 160milionů korun, která zavání tunelováním.
Audity budou probíhat i v nemocnicích a doufejme, že i ve zdravotních pojišťovnách, aby se konečně zjistilo, kam teče těch 220 miliard, které jdou do zdravotních pojišťoven. Už v roce 2010 sežrala korupce ve zdravotnictví 27 miliard korun ročně.
Na Ministerstvu školství: audit externích smluv odhalil, že si zaměstnanci udělali z Ministerstva školství velice výkonnou dojnou krávu. Vedle zaměstnaneckého poměru měli s ministerstvem uzavřené ještě externí smlouvy, díky nimž jim přibylo k platům přes sto tisíc ročně. Za 3288 externích smluv zaplatilo v roce 2013 MŠ 90 miliónů korun. Externí odměny často několikanásobně převyšovaly platy zaměstnanců a externisté v podstatě dělali práci, kterou měli vykonávat zaměstnanci. Takže se napakovali nejen skuteční externisté, ale někteří zaměstnanci měli úřednický plat a ještě několikanásobnou odměnu za jednu práci.
18 zaměstnanců si pak vypomohlo svými příbuznými, kterým zaplatilo ministerstvo za poradenskou činnost.
Ministr školství Marcel Chládek (ČSSD) je v šoku a vůbec nechápe, jak někdo takové smlouvy mohl podepsat, a tak není divu, že chce peníze od zaměstnanců vrátit a viníky potrestat.
Dále si pan ministr chce posvítit na státní maturity, které ročně stojí 250 až 350 milionů.
Ministerstvo životního prostředí: se také pustilo do prověřování externích smluv. Panu ministrovi Richardu Brabcovi (ANO) se nelíbí navýšení ceny za konzultační a právní služby, která vyšplhala za 2 roky z 23,3 milionu na 48 milionů korun. Pan ministr hodlá nechat prošetřit nejen současné ale i dřívější smlouvy.
Ministerstvo vnitra: zahájilo audity na České poště. Předtím však ministr Milan Chovanec musel řešit na svém resortu ještě jinou trestnou činnost. Odvolal šéfa odboru interního auditu, jehož úkolem je dozor nad dodržováním zákonů a nakládáním s veřejnými financemi na Ministerstvu vnitra.
Při plnění svého úkolu však šéf odboru interního auditu zapomněl, nahlásit, že jeho podřízený je podezřelý, že ukradl ze služebního sejfu 360 tisíc korun.
Že by se kozel stal zahradníkem?
Ministerstva pro místní rozvoj, spravedlnosti, dopravy a kultury: zahájily audity, ale průběžné zjištění zatím ″tají″.
Od roku 2011 se odhaduje korupce na 60 až100miliard korun ročě To pak nenídivu, ž na nic nebyly peníe, kdyžse sypaly do kapes politikůa stáníh úřdníů
Zdroj: Č24

Ram.zlaté 1

25. září 2014 v 13:20 | Máří Kosáček
photo 10-25.png

photo 9-26.png

photo 8-28.png

photo 7-32.png

photo 6-32.png

photo 5-34.png

photo 4-37.png

photo 3-40.png

photo 2-48.png

photo 1-51.png

R. žlutá růže

24. září 2014 v 13:16 | Máří Kosáček
photo 10-24.png

photo 8-27.png

photo 9-25.png

photo 7-31.png

photo 4-36.png

photo 6-31.png

photo 3-39.png

photo 11-22.png

photo 5-33.png

photo 2-47.png

photo 1-50.png

photo 13-21.png

photo 14-18.png

photo 12-21.png

R.fantazie 6

24. září 2014 v 13:01 | Máří Kosáček
photo 17-14.png

photo 16-14.png

Běží liška po lese

24. září 2014 v 3:53 | Máří Kosáček
Běží liška po lese a na větvi vysoké borovice vidí veverku, jak se opaluje, cigaretku, sluneční brýle, drink.
I ptá se liška: "Veverko, ty nemakáš?"
A veverka odpoví: "Co bych makala, kašlu na práci, je pěkný počasí, tak se opaluju".
Liška běží dál a přemýšlí, přemýšlí a říká si: "Já se tady pořád honím, dělám tady zdravotní policii, lovím ty nemocný a slabý živočichy, nikdo to pořádně neocení, žaludek z toho mám v prdeli, dovolenou žádnou, takový pěkný počasí, dám si taky chvíli leháro".
Jak řekla, tak i udělala, plácla s sebou na mez a opaluje se. Jde kolem myslivec s puškou na rameni, vidí vyva-lující se lišku, hodí pušku k líci prásk, prásk - složí ji.
Ponaučení: Kdo chce srát na práci, musí sedět hodně vysoko!!!
TAKŽE MAKÁME, VÁŽENÍ, MAKÁME .............