Listopad 2013

Chuť vánoc

1. listopadu 2013 v 8:34 | Máří Kosáček |  Perníková chaloupka-recepty
Vánoční pečení patří tak nějak k vánocům.Pamatuji se, jak moje babička a maminka schovávali cukroví před námi všetečky nahoru na skříň do ložnice a nebo do špajzu do nejvyššího regálu,aby jsme na něj nechodily.Takové cukrocí bylo ,,mňamózní" a nepohrdli jsme s ním ani v čase velikonočním,protože vždycky něco zbylo.
Šla jsem v jejich šlépějích.Pekla jsem nejen pro nás,ale i pro ně,když čas pokročil a ony už nezvládali vánoční dobrotky péct.Práce to byla milá a pocit radosti,když chutnalo, k nezaplacení.Nejlepším ochutnávačem byl můj tatínek.Ráno si vzal talířek a šel do verandy zkoumat krabice,cože by si dobrého vzal jako ke kávičce.Milovala jsem to.Bohužel u není nikoho,kdo by ráno chodil s talířkem.Zůstali jsme na to vánoční pečení sami,ale naše omladina přejala žezlo a peče krabičku teď i pro nás.Vanilkové rohlíčky,medové perníčky,pracny,slepované,úlečky,rumové nebo kokosové kouličky,bez toho by vánoce nemohly být.
Jak ale vznikla tradice pečení vánočního cukroví?
Traduje se ještě do dob předkřesťanské minulosti ,tedy v době oslav zimního slunovraru.Právě v té době lidé připravovali pokrm a obřadní pečivo, ale jako ochranu.Zavěšovali je potom nad stání k dobytku,věšely na ovocné stromy,ale i na dveře do příbytku.Teprve později se z magického pečiva stala dobrota pro mlsné jazýčky.
Cukroví z minulého století se ale hodně lišilo od toho našeho dnešního.Vůbec se v té době jedlo méně a cukroví,převážně vyrobené z ovoce,to byl pamlsek.Možná,že někdo z vás ještě na nějaké takové cukroví z dob minulých má recept a peče podle něj.Pokud ne,můžete letos vyzkoušet.

KARAMELKY
Sloužily k ozdobě stolu i stromečku.
30dkg cukru rozpustíte na pánvi a necháte zkaramelizovat do hněda.Přidáte 2dcl silné zrnkové kávy,mléko nebo smetanu,tlučenou vynilku a asi 9 dkg másla.vše na mírném ohni mícháte do zhoustnutí,potom nalejete na vymaštěný plech a nožem si naznačíte rýhy,jak asi velké karamelky chcete.Po zatuhnutí můžete zabalit do barevného papírku.
Když byl náš synek malý,dělala jsem lízátka a byli moc dobré.

KUTELKY
Jsou dělané z vánočkového těsta.Malé bochánky plněné mákem a pečené v předehřáté troubě.Teplé polít horkým mlékem nebo horkou vodou s medem.Posypat strouhaným perníkem,skořicí s cukrem nebo tzv. prachandou-roztlučené křížaly z hrušek.

ŠVESTKOVÝ SALÁM
Rozvaříme švestkové křížaly nebo 35 dkg švestkových povidel smícháme s 25 dkg cukru,tlučenou vanilkou,přidáme kandované ovoce a mandle.Hmotu vyválíte do tvaru salámu,posypte cukrem a zabalte do pergamenového papíru.Dejte do chladu.Krájejte kolečka.

MEDOVÉ CERTLE
Do smaltového hrníčku dejte několik lžic medu a nechte chvilku škvařit,měl by začít vonět po přeškvařeném másle.Odstavte a zamíchejte do něj kousky vlašských nebo lískových ořechů.Lžičkou namočenou ve vodě vykrajujte kousky,které dejte do papírového košíčku.Směs rychle tuhne,takže si vše připravte, ať můžete vykrajovat.Můžete též dát na plech,nechat kousky ztuhnou a poté bylit do papírků jako bonbony.

ZÁZVORKY
25 dkg moučkového cukru,2 vejce,1 dkg zázvoru,špetka amonia,30dkg polohrubé mouky
Uděláme těsto,které rozválíme a vykrajujeme různé tvary.Pokládáme na plech na povoskovaný papír a asi tři hodiny sušíme.Teprve potom dáme do trouby a pečeme.Musí se nechat uležet,aby změkly.

ZAVAŘENINOVÉ CUKROVÍ
Na vál si nasypte práškový cukr,strouhané mandle,trochu citronové kůry i šťávy,skořici a vše smíchejte s šípkovou nebo malinovou zavařeninou.Utvořte placku ,ze které vykrajujte tvary a sypejte krystalovým cukrem.Místo cukru můžete zdobit i polevou.Cukroví dejte na prkénko nebo na oplech vyložený voskovaným papírem a usušte.

ŠKVARKOVÉ CUKROVÍ
30dkg hladké mouky,25dkg mletých škvarků,15 dkg cukru,2 lžíce kakaa,1 vejce,1 lžička skořice,tlučeného hrebíčku a citronové kůry.Vše spojíme a necháme v chladu odpočinout.Poté schladlé těsto vtlačujeme do vymazaných formiček.Pečeme v předehřáté troubě do růžova a teplé obalujeme v cukru.Potřebuje se rozležet v chladu a suchu ,takže pečeme aspoň tři týdny před vánoci.Je potom měkké a vláčné a hlavně moc dobré.

Svátek Všech svatých

1. listopadu 2013 v 0:42 | Máří Kosáček |  Víte,znáte,tušíte, radíme
První listopadový den je každoročně věnován svátku Všech svatých.-dušičkám.
Kdo se zasloužil o den uctívání?
Zápisy ze čtvrtého století mluví o mučení prvních křesťanů a ty podle všeho, daly základ tomuto svátku.
Při církevních obřadech se vzpomíná ale i na světce.Vše podle všeho to vychází z historické události vysvěcení římského chrámu-Pantheonu v roce 609,kdy do chrámu byly převezeny křesťanské relikvie a ostatky všech svatých.Svátek se původně držel jen v Římě,ale postupně se rozšířil po celé Evropě.
Druhý listopad je znamení uctění památky našich drahých zesnulých,jsou to dušičky.
Podle křesťanského výkladu dlí duše každého člověka po smrti v očistci a délka pobytu je závislá na tom,jak se za pozemského života člověk provinil.Vzpomínkou a motlitbou přispíváme k rychlejší očistě zemřelého.
Dříve se věřilo,že v noci z prvního na druhého listopadu se duše zemřelých vrací na zem,aby si na jeden den odpočinuly od muk,ke kterým byly odsouzeny.
Duše na sebe mohli vzít podobu strašidel,čarodějnic a bludiček.V domácnostech si lidé zapalovali olejové lampy,duše zemřelých si tak mohli ošetřit šrámy a další zranění z očistce.
Také se říkalo,pokud druhého listopadu mrholilo,padala mlha,že duše zemřelých oplakávají své hříchy.