Listopad 2012

"Džejár" zemřel

24. listopadu 2012 v 22:30 | Máří Kosáček |  Odkazy,adresy,ikonky
V pátek zemřel v dallaské nemocnici herec Larry Hagman,představitel JR Ewinga z Dallasu.
Na poslední cestě měl po svém boku nejen svoji manželku s rodinou,ale i seriálovou manželku Sue Ellen,tedy Lindu Grayovou,s kterou byli posledních 35 let nejlepšímí přáteli.Byl obklopen těmi,které miloval a jak si to sám přál.
Larry Hagman se narodil 21.9.1931.Se svoji manželkou se seznámil během svého pobytu s americkými leteckými jednotkami v Anglii,kde Maj potkal a s kterou se oženil.Mají dvě děti.Jejich manželství trvalo skoro 60 let.
Roli JR Evinga věnoval 13 let svého života a byl ústřední postavou jednoho z nejvýraznějších seriálů všech dob.
JR Ewinga jsme milovali i nenáviděli.Postava Johna Rosse Ewinga,J. R. neboli "Džejár" z proslulého amerického seriálu Dallas je jednou z nejkultovnějších záporných hereckých rolí 20. století. Ze všeho schopného texaského ropného magnáta vytvořil herec Larry Hagman svým šarmem a charismatem legendu. Po dvaceti letech se obnovený seriál vrací na obrazovky. A slavná trojka, kterou tvoří J. R., jeho žena Sue Ellen a Bobby, dobrácký opak svého vychytralého bratra?Jsou zpět! Na nový Dallas,představený v srpnu 2012 a jehož první série slaví velký úspěch, se můžeme v příštím roce těšit i my.
Je to poslední herecký výkon Larryho Hagmana.
V České republice byl Dallas jedním z prvních vysílaných amerických seriálů vůbec. Poprvé u nás běžel v roce 1992.


Larry Hagman s manželkou Maj Axelssonovou

Ocenění za seriál

Neuvěřitelných 357 epizod seriálu o bohaté rodině ropných těžařů v Texasu v letech 1978 až 1991 doslova přikovávalo diváky k televizním obrazovkám. Tvůrci si vysloužili čtyři prestižní televizní ceny Emmy, sám Larry Hagman byl několikrát nominován nejen na Emmy, ale i na Zlatý glóbus a další ocenění. V roce 2007 časopis Time zařadil seriál mezi 100 nejlepších televizních projektů všech dob. Obecně se dá říct, že se lidé nemění, ani J. R. Nicméně, vždy se vás bude snažit přesvědčit, že to, co dělá, dělá pro vás.


R.2-4

24. listopadu 2012 v 0:44 | Máří Kosáček

R.2-3

24. listopadu 2012 v 0:43 | Máří Kosáček

R.2-2

24. listopadu 2012 v 0:40 | Máří Kosáček

R.2

18. listopadu 2012 v 0:24 | Máří Kosáček

Jak se navždy zbavit podomního oblbovače ...

6. listopadu 2012 v 18:23 | Máří Kosáček |  Víte,znáte,tušíte, radíme
Před barákem nám zastavil nějaký optimistický kravaťák s tím, že je z firmy už nevím jaké a prý kolik platíme za elektřinu, že by pro nás měl fajnovou nabídku. Stižen nápadem zahrát si na trotla, živě jsem reagoval: "A jaký proud nabízíte?"
"Pro vás určitě výhodnější, než máte …" začal našprtaný kolovrátek.
Nehodlal jsem mu přenechat aktivitu: "No to jistě. Ale JAKEJ je ten proud? Střídavej nebo stejnosměrnej?
"Prosím?" ustrnul sales area manager.
"No ptám se, jestli nabízíte proud střídavý nebo stejnosměrný" dával jsem si záležet na výslovnosti.
Totálně vykolejenému nabízeči to v hlavě viditelně začalo šrotovat a na čele jako by mu povstal nápis Měli jsme to na školení?. Když nápis zhasl, špitl obchodník nejistě " No… to je jedno, ne?"
"No to teda není jedno", pravil jsem rozhodně, "střídavej proud musíte porád přepínat, měnit. Proto je dražší. Tak to vy asi máte stejnosměrnej, když ho nabízíte levnějc."
"A jakej vy tady teď máte proud?" zasáhla mladého muže spásná myšlenka.
"Jednofázovej" oznámil jsem suše a mladého muže spásná myšlenka opustila.
Hned to ale srovnal: "A jakej mají sousedi?"
"No přece ten samej. Tady to všichni máme stejný. To jste si nezjistil předem?" nasadil jsem pohoršený výraz, že je náš barák tak nehoden pozornosti.
"Jó, jistě. Ale my dáváme nabídky jednotlivým odběratelům, ne celýmu domu. Víte co, já vám to zpracuju a přijdu ještě jednou. Můžu vás poprosit o nějaký kontakt?"
Na jméno se zapomněl zeptat, číslo jsem mu řekl, co mě zrovna napadlo, on něco naučeného zamumlal a pádil pryč. Na futru do baráku jsem udělal pomyslný zářez: zase jeden oblbovač, co už k nám nikdy, ale opravdu nikdy nepřijde.
Zdravím, uživatel elektřiny

R.čtvercové 5

2. listopadu 2012 v 11:23 | Máří Kosáček

R.čtvercové 4

2. listopadu 2012 v 11:20 | Máří Kosáček